Jakość nowych samochodów

Sarkazm mile widziany
PJ22
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:02
Lokalizacja: Olkusz
Auto: 1,6 T-GDI AWD, manual
kolor: Czerwony

Jakość nowych samochodów

Post autor: PJ22 » 02 kwie 2018, 12:36

Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, ale niech będzie tutaj.
Od miesiąca jako zastępczy mamy i 30 nowej generacji. Jeśli chodzi o poprzednika, obraz miałem bardzo pozytywny (miałem 2 lata, wszystko było ok), jeśli chodzi o ten nowy, to straszny badziew. Występuje w nim bardzo wiele wad i błędów, niektóre wyjątkowo denerwujące, bądź żałosne i nie świadczą o dobrej jakości. Zawsze jak do niego wsiadam, zastanawiam się co dzisiaj znajdę. Ten pojazd utwierdził mnie w przekonaniu, nigdy więcej Hyundai.
1. Nie da się podnieść wycieraczek, bo te blokują się o maskę
2. Strzelające, czasem bardzo głośno sprzęgło
3. Wyjątkowo agresywne i denerwujące komunikaty o błędach w działaniu systemu AEB, które pojawiają się co chwilę
4. Takie ustawienie dźwigni podnoszenia fotela, że haczy o niego pas
5. Wycieraczka tylna robi co chce.
6.Blokujące się obroty silnika - nie spadają po wciśnięciu sprzęgła
7. Znacznie gorsze, od poprzedniej generacji, materiały wewnątrz
8. ???? ale na 100% zaraz się znajdzie
Gdybym kupił ten badziew za 70 tys, byłbym bardzo zły. Gdzie zmierza ta marka? Bo moim zdaniem zeszła na psy, tylko ceny coraz wyższe. Ucieszyli się z bardzo dobrej sprzedaży, teraz można robić dziadostwo.

Viki2000

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: Viki2000 » 02 kwie 2018, 13:08

PJ22 akurat tak wycieraczki ma wiele marek.
Wycieraczki należy ustawić w pozycji w połowie szyby i można bez problemu je zdjąć/wymienić.
O reszcie się nie wypowiadam. Tu masz porównanie , bo jeździłeś. A swoją drogą to jestem ciekawy czy nowy Tucson też ma inne materiały. Niekoniecznie gorsze.

Awatar użytkownika
FredX
Posty: 898
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Auto: OUTLANDER III 2.0 CVT+ Lancer RalliArt
kolor: Black Pearl + Stone Cold
Kontakt:

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: FredX » 02 kwie 2018, 13:18

Viki akurat w Tucsonie Go z tapicerką sie nie popisali ;)

mad
Posty: 450
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:29
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 177 KM
kolor: Lunar Silver

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: mad » 02 kwie 2018, 13:20

Zastanawiają dwie rzeczy o których pisze PJ22
- Strzelające, czasem bardzo głośno sprzęgło
- Blokujące się obroty silnika - nie spadają po wciśnięciu sprzęgła
Mnie to wygląda na usterkę sprzęgła niestety :?
A co do materiałów wewnątrz to oglądałem niedawno model Kona i byłem w szoku ,że wnętrze może być tak badziewne.
Obok stał Hyundai ix20 i pomimo, że to starsza generacja robił o niebo lepsze wrażenie, szczególnie byłem zdziwiony wygłuszeniem całej wnęki w bagażniku od dojazdówki.
Załączniki
tehyix262_4defa75b2659d.jpg
tehyix262_4defa75b2659d.jpg (68.7 KiB) Przejrzano 8417 razy

PJ22
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:02
Lokalizacja: Olkusz
Auto: 1,6 T-GDI AWD, manual
kolor: Czerwony

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: PJ22 » 02 kwie 2018, 13:30

Nie jest to usterka sprzęgła. Pedał strzela na końcu jego puszczania, a konkretnie to sprężyna. Jeśli chodzi o te obroty, możesz go zostawić nawet bez biegu, jak miał przed wysprzęgleniem 4 tys obrotów, to tak mu zostanie na jakiś czas. Po chwili opadną do normalnego biegu jałowego. To błąd sterowania na kompie, albo silniczek krokowy.
Co do tych wycieraczek, to dla mnie jest to denerwujące, nawet jeśli w innych autach też tak jest. Nie można po ludzku oczyścić wycieraczek z ludu, wyskrobać dołu szyby, albo wyciągnąć śnieg.

mad
Posty: 450
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:29
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 177 KM
kolor: Lunar Silver

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: mad » 02 kwie 2018, 13:32

Obym nie był złym prorokiem ale wydaje mi się, że marka Hyundai zmierza w niewłaściwym kierunku :oops:

PJ22
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:02
Lokalizacja: Olkusz
Auto: 1,6 T-GDI AWD, manual
kolor: Czerwony

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: PJ22 » 02 kwie 2018, 13:38

Jak porównam z poprzednią generacją, to jest to dosłownie skok w przepaść, jeśli chodzi o jakość, dbałość o szczegóły, ergonomię.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: rav » 02 kwie 2018, 13:59

Bez przesady. Auta za 3 krotność ceny Hyundaia także mają takie wpadki i u nich to dopiero razi.
Raporty awaryjności stawiają Hyundaia bardzo wysoko nad innymi więc nie piszcie koledzy jak to jest źle i niedobrze.
Ja w stronę Europy odkąd jeżdżę markami azjatyckimi już nie spoglądam przy zakupie auta.
Była Mazda, Suzuki, teraz jest Hyundai a będzie Ssang Yong :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: Julek » 02 kwie 2018, 14:21

Trochę się nie dziwię co napisał kolega PJ22, bo gdybym i ja miał kłopot z autem, tak jak ma masz kolega z T-GDI MT to też bym się czepiał wszystkiego. Oczywiście są plastiki (nie tylko w Hyundai), ale każdy przed zakupem mógł dotknąć, pomacać i zapewne przed sfinalizowaniem transakcji był ich świadomy. Osobiście nie zauważyłem problemów o ktorych pisał nasz kolega.
Nie uważam jednak, że jest to auto idealne, bo takich po prostu nie ma. Tak jak już kiedyś postanowiłem, jeżeli nie rozwiążą się problemy ze skrzyniami biegów w t-gdi u naszych kolegów (jak to napisał Speedor na tamtym forum ? - u szpiegów konkurencji ?) to wiecej tej marki nie dotknę, mimo, że z auta osobiście jestem zadowolony.



Wysłane przy użyciu Tapatalka


PJ22
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:02
Lokalizacja: Olkusz
Auto: 1,6 T-GDI AWD, manual
kolor: Czerwony

Re: Jakość nowych samochodów

Post autor: PJ22 » 02 kwie 2018, 14:29

Teraz Julek to ja się nie czepiam Tucsona, tylko zastępczego. W Tucsonie takich irytujących błędów nie zauważyłem. Co się stało, że poprzednie i30 było bardzo przyzwoite (dobra jakość w stosunku do ceny), a w nowym jest znacznie gorzej, mimo zdecydowanie wyższej ceny?

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków